• : 0242 345 00 01
30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor
img
Türkiye

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor

Bolu'da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Bolu 2’nci Komando Tugay Komutanlığı'ndaki komandoların tören geçişi, renkli görüntülere sahne oldu, mavi bereliler caddede marşlar söyleyerek yürüdü.30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Bolu’daki kutlamalar Anıtpark’ta başladı. Bolu Valisi Ahmet Ümit ve protokol üyelerinin Atatürk Anıtı'na çelenk koymasıyla kent meydanındaki törene geçildi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Vali Ümit, Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Yavuz Çankaya, tören birlikleri ve vatandaşların bayramlarını kutladı.Öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından Gençlik Merkezi Folklor ekibinin gösterisi ilgiyle izlendi.

KOMANDOLARDAN TÖREN GEÇİŞİ 

Törende, iç güvenlik harekatlarındaki üstün başarılarından dolayı Türkiye’nin çift sancaklı tek tugayı olan Bolu 2’inci Komando Tugay Komutanlığı'ndaki komandoların geçişi ilgi gördü. Kentin en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi'nde sis bombaları eşliğinde yürüyen mavi bereliler, törene katılan vatandaşlar tarafından dakikalarca alkışlandı.

Komandoların marşlarla yürüyüşü sırasında halk da ellerinde Türk bayraklarıyla askerlere sevgi gösterilerinde bulundu.

VAN, BİTLİS VE HAKKARİ'DE 30 AĞUSTOS COŞKUSU 

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99'uncu yıl dönümü Van, Bitlis ve Hakkari'de törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan halkın bayramını kutlayan Vali Bilmez, kutlamaları izleyen asker üniformalı 14 aylık Çınar Varlık'ı kucağına alarak sevdi.

Van Valiliği'nce düzenlenen törene, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Milletvekili İrfan Kartal, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, ilçe kaymakamları, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdulah Şevli, Van İl Jandarma Komutan Vekili Albay Bülent Mercimek, Emniyet Müdürü Atanur Aydın, kurum amirleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin bırakılması sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Konuşmaların ardından halk oyunları oynandı, mehteran gösterileri yapıldı. Kutlamalar Vali Bilmez ve Van Bölge Asayiş Kolordo Komutanı Tümgeneral Kurtoğlu'nun Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan halkı tebriği ile devam etti. Bu sırada Vali Bilmez, kutlamaları izleyen asker üniformalı 14 aylık Çınar Varlık'ı kucağına alarak sevdi. Tören geçidi ile kutlamalar sona erdi.Bitlis'te Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törene Vali Oktay Çağatay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey, Belediye Başkan Vekili Necmi Menteş, kurum amirleri, askeri erkan ve öğrenciler katıldı. Tören Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu. Programın ardından Bitlis Valisi Ustaoğlu, makamında tebrikleri kabul etti.Hakkari'de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törene Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Paçalı, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Örenci, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kavukçu, İl Emniyet Müdürü Salavat Mete Pınar, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu. Törenin ardından Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Paçalı ile birlikte makamında tebrikleri kabul etti

SİVAS 

Sivas'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla tören düzenlendi.Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene vatandaşlar da ilgi gösterdi.

KÜTAHYA 

Kütahya'nın Dumlupınar ilçesindeki şehitlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 99'uncu yıl dönümünde Dumlupınar Şehitliği'nde anma programları düzenlendi.Kütahya ve çevre illerden gelen çok sayıda öğrenci ve vatandaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyarak şehitler için dua etti.Törende "dünyanın en yaşlı gazisi" unvanını taşıyan ve 1994'te 110 yaşındayken yaşamını yitiren Hüseyin Kaçmaz'ın oğlu Turgut Kaçmaz, babasının savaş hatıralarını anlatarak şiir okudu.

PAMUKKALE'DE SICAK HAVA BALONLARI TÜRK BAYRAĞIYLA HAVALANDI 

Denizli'deki UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan 'beyaz cennet' Pamukkale'de, sıcak hava balonları Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle gökyüzünde süzüldü.Yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapan Pamukkale'de sıcak hava balonları, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle sepetlerine Türk bayrağı takarak havalandı. Büyük Zafer'in 99'ncu yıl dönümü nedeniyle turistlere de Türk bayrakları dağıtıldı. Balon şirketi çalışanları da giydikleri ay yıldızlı tişörtle bayram coşkusunu yaşadı. Turistler, güneşin doğuşunu, Pamukkale'nin seyrine doyumsuz manzarası eşliğinde karşıladı. Sazlık mevkiinden havalanan balonlar, yaklaşık 1 saatlik uçuşun ardından yere indi.Bir balon şirketinin genel müdürü Muhammet Kaplan, yurdun düşman işgalinden kurtuluşunun 99'ncu yıl dönümünü kutladıklarını belirterek, "Bu önemli gün nedeniyle bugünkü uçuşlarımızı Türk bayraklarıyla yapıyoruz. Travertenleri, Türk bayraklarıyla buluşturduk. Turistler, balon uçuşlarına yoğun ilgi gösteriyor."Pamukkale'yi yüksekten görmek çok güzel. Bu deneyimi yaşayanlar çok mutlu oluyor. Pamukkale ve Hierapolis Antik Kenti üzerinde, gün doğumu manzarasını da izleme şansı yakalıyorlar" diye konuştu.

TRAKYA'DA ZAFER COŞKUSU 

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99'uncu yıl dönümü Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de düzenlenen törenlerle kutlandı. Edirne'deki ilk tören Atatürk Anıtı'nda çelen sunumuyla başladı. Törene Vali Vali Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kutlamalar Talatpaşa Caddesi üzerinde devam etti.

TRAKYA'DA ZAFER COŞKUSU 

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99'uncu yıl dönümü Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de düzenlenen törenlerle kutlandı. Edirne'deki ilk tören Atatürk Anıtı'nda çelen sunumuyla başladı. Törene Vali Vali Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kutlamalar Talatpaşa Caddesi üzerinde devam etti.

GÜNEYDOĞU ANADOLU'DA 30 AĞUSTOS COŞKUSU 

Diyarbakır, Elazığ, Siirt, Şırnak ve Mardin il merkezleri ile ilçelerinde düzenlenen törenler renkli görüntülere sahne oldu. Törenlerde 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okunurken, daha sonra günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu. Yapılan törenlerin ardından ise askeri erkan, emniyet ve jandarma ekipleri ile helikopterlerin geçişleri oldu.

EGE'DE 30 AĞUSTOS COŞKUSU 

30 Ağustos zaferinin 99'uncu yılı, Ege Bölgesi'ndeki il ve ilçelerde düzenlenen törenlerle kutlandı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin dönüm noktalarından, 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos'ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 99'uncu yıl dönümü, İzmir'de coşkuyla kutlanıyor. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene katılan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Ali Sivri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Türk bayrağı ile süslenen akülü arabası ve köpeği ile kutlamalara katılan 16 aylık Güney Binyay da büyük ilgi topladı. Vali Köşger daha sonra, makamında tebrikleri kabul etti. Orgeneral Ali Sivri ve Başkanı Tunç Soyer de programda yer aldı


İlginizi Çekebilir

 • img

  Her yıl binlerce kişi tuzağa düşüyor!

  Türkiye
  Haberi İncele
 • img

  Philips yaklaşık 4 milyon solunum cihazını geri çağırdı

  Teknoloji
  Haberi İncele
 • img

  Akne ve Sivilce kurutucu doğal ve bitkisel çözümler!

  Sağlık
  Haberi İncele
 • img

  Hotel Transylvania: Transformania Fragman

  Fragmanlar
  Haberi İncele
 • img

  Uğurcan Çakır için 20 milyon euroluk teklif

  Spor
  Haberi İncele
 • img

  Avrupanın ilk yaşanabilir 3 boyutlu baskı evi

  Teknoloji
  Haberi İncele
 • img

  Son dakika: 58 il için kötü haber! Kısıtlamalar geri geldi

  Türkiye
  Haberi İncele
 • img

  AK Parti MKYK listesi belli oldu!

  Siyaset
  Haberi İncele
 • img

  Kağıttan Hayatlar Fragman İzle

  Fragmanlar
  Haberi İncele
 • img

  “Annen yoksa kimsen yok”

  Magazin
  Haberi İncele