• : 0242 345 00 01
Wordpress Hosting Nedir?
img
Teknoloji

Wordpress Hosting Nedir?

Wordpress hosting, wordpress ile web sitesi açmak isteyen kişilerin sitelerini, site verilerini barındırdıkları hostinglere verilen isimdir. Genellikle wordpress hostingler wordpress yazılımı için özel olarak optimizasyonu sağlanan hostinglerdir.

Wordpress ile internet sitesi oluşturmak isteyen kişiler hosting ararken birçok farklı hosting türü ile karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle kişilerin ilk ulaştığı hosting türlerinin web hostingler olduğu bilinmektedir. Günümüzde birçok kişi wordpress hosting ile web hostingin farkları hakkında araştırmalar yapmaktadır.

Wordpress Hosting Nedir, Wordpress Hosting İle İnternet Sitenizi Kurun adlı yazımızın bu bölümünde sizler için Web hosting ve wordpress hosting arasındaki farkları derledik.

Web hostingler ile web sitesi kurmak isteyen kişiler veritabanı işlemlerinden otomasyon işlemlerine kadar olan tüm işlemleri kendileri yapması gerekmektedir. Fakat wordpress hosting kullanan kişiler otomasyon kurulumlarını yalnızca iki adımlı bir süreç ile kolayca tamamlayabilmektedir.

Wordpress hostingleri içinde bulunan CPU ve Ram özellikleri web hostinglere nazaran daha fazladır. şu demek oluyor ki kısacası wordpress hosting kullanarak bir internet sitesi açtığınızda sitenizin daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Wordpress hostinglerde internet sitelerinin yedekleri otomatikman günlük alınırken web hostinglerde yedekler belirli aralıklar ile alınmaktadır.

Wordpress hosting paketleri içinde biroldukça eklenti yüklenmiş olarak gelmektedir. SEO eklentileri, mail eklentileri e-ticaret eklentileri yüklü gelen başlıca plug-inler içinde bulunmaktadır. Fakat web hosting kullanan kişi ve işletmeler bu eklentileri tek tek kendileri eklemelidir.

Sitelerde yaşanabilecek problemlerden olan ön hafıza sorunlarını çözmek üzere wordpress hostinglerde özel yazılımlar bulunmaktadır.

Wordpress hosting paketlerinde SSL sertifikaları yer alırken web hosting kullanan birey ve işletmeler bunları özel olarak satın almaktadır.

CDN hizmeti wordpress hostingler içerisinde ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Kısacası wordpress hosting paketleri web hosting paketlerine nazaran daha avantajlı hostinglerdir. 


İlginizi Çekebilir

 • img

  Tolga Çevik, olaylı kız isteme töreniyle kırdı geçirdi

  Magazin
  Haberi İncele
 • img

  Kuruluş Osman 51. Bölüm tek parça izle

  Diziler
  Haberi İncele
 • img

  Çinde çocukların okulda telefon kullanması yasaklandı

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  Evinde ölü bulunan Doğan Cüceloğlunun son paylaşımı ortaya çıktı!

  Magazin
  Haberi İncele
 • img

  Yeni yapılandırma başvurusu nasıl yapılacak?

  Türkiye
  Haberi İncele
 • img

  Meteorolojiden son dakika uyarısı geldi

  Türkiye
  Haberi İncele
 • img

  Erşan Kuneri Dizisi İzle

  Diziler
  Haberi İncele
 • img

  OnePlus 10 Pro çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  Prof. Dr. Şenyiğitten çok önemli uyarı: Kapı-pencereleri kapatın

  Türkiye
  Haberi İncele
 • img

  Teşkilat 4. Bölüm 2. Fragmanı izle

  Fragmanlar
  Haberi İncele