• : 0242 345 00 01
HANGİ KAN GRUBU NE TÜKETMELİ?
img
Sağlık

HANGİ KAN GRUBU NE TÜKETMELİ?

O tipi kan: Yağsız et, kümes hayvanları, balık ve sebzelerden oluşan yüksek proteinli bir beslenmenin yanı sıra tahıl, fasulye ve süt ürünleri gibi daha hafif gıdaların da beslenmelerine dahil edilmesi gerektiği belirtiliyor.

A Tipi kan: Meyve ve sebzeler, fasulye ve baklagiller ve tam tahıllara dayalı et oranı düşük bir diyetin daha iyi olduğu iddia ediliyor. İdeal olarak, organik ve taze besin tüketiminin daha iyi olduğu, çünkü A tipi kana sahip kişilerin hassas bir bağışıklık sistemine sahip olduğunu belirtiliyor

B tipi kan: Mısır, buğday, karabuğday, mercimek, domates, yer fıstığı ve susamdan kaçının. D'Adamo, tavuğun da sorunlu olduğunu söylüyor. Yeşil sebzeler, yumurtalar, bazı etler ve az yağlı süt ürünleri yemeyi teşvik ediyor.

AB tipi kan: Tüketilebilecek yiyecekler arasında tofu, deniz ürünleri, süt ürünleri ve yeşil sebzeler bulunur. AB tipi kanı olan kişilerin mide asidinin düşük olma eğiliminde olduğunu söylüyor. Bu nedenle kafein, alkol ve tütsülenmiş veya kurutulmuş etlerden kaçının.

Kan Grubu Diyeti, yalnızca kan grubunuza göre önerilerde bulunur. Bu nedenle, kronik bir durumunuz varsa (örneğin diyabet ), yüksek protein tüketmeniz söylenebilirken, diyabetli başka bir kişinin süt veya tavuktan kaçınması gerekebilir. Bu durum, diyabet tedavi planınızla çelişebilir. Amerikan Diyabet Derneği, günlük beslenmenize daha pratik bir yaklaşım önermektedir. Ayrıca belirli gıdalara odaklanmaya karşı uyarır. Çoğu durumda, büyük gıda gruplarının kesilmesini önermez.

Kan grubu diyeti ayrıca kalp hastalığı , yüksek tansiyon veya kolesterol gibi diğer durumları da ele almamaktadır. Gerekli herhangi bir kilo kaybının bu koşullar üzerinde olumlu bir etkisi olacağından emin olabilirsiniz. Ancak kan grubunuz ne olursa olsun, az yağlı ve az tuzlu bir diyet için uzmanlar tarafından yayınlanan aynı yönergeleri izlemelisiniz.

Ayrıca sağlıklı bir yaşam için herkes haftada 150 dakika aerobik egzersizi ve haftada en az 2 gün kuvvet antrenmanı hedeflemelidir.


İlginizi Çekebilir

 • img

  Lüksemburg Başbakanı Kovid-19a yakalandı!

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  Beşiktaşta Aboubakar depremi!

  Spor
  Haberi İncele
 • img

  Camdaki Kız Fragmanı izle

  Fragmanlar
  Haberi İncele
 • img

  2022 Oscar Ödül Töreninin sunucuları belli oldu

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  Yaşam barındırmayan ilk topraklar keşfedildi

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  Tencere de Su Böreği Tarifi yada Tavada / Deneyin Efsane oldu

  Yemek Tarifleri
  Haberi İncele
 • img

  Parmaklarımız Neden Suda Buruşur?

  Blog
  Haberi İncele
 • img

  NASA Marstan yeni görüntü paylaştı, donmuş göl resimleri

  Dünya
  Haberi İncele
 • img

  karaciğerde onarımı ve yenilenmeyi sağlayan hücreleri ve yerlerini tespit ettiler

  Teknoloji
  Haberi İncele
 • img

  Japon firmaların yüzde 35i borç batağında

  Dünya
  Haberi İncele