Ahlat Ağacı filminin oyuncu kadrosu ve konusu nedir?

Ahlat ağacı filminin yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın gerçekleştirdiği dram türündeki film geçtiğimiz sene gösterime girmişti.

Ahlat Ağacı filmi, yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın gerçekleştirdiği dram türündeki bu film, 2018 çıkışlı sinema filmidir. Yönetmen, Nuri Bilge Ceylan, filmin senaryosunu ise eşi Ebru Ceylan ve Akın Aksu ile birlikte yazdı. Filmi ilk gösterimini Cannes Film Festivali'n de yaptı ve izlenildiği ilk anlardan itibaren oldukça beğenilmişti. Bundan dolayı; Ahlat Ağacı filminin konusu nedir ve oyuncu kadrosu kimlerdir? bir çok kişi merak ediyor..

AHLAT AĞACI FİLMİNİN KONUSU

Film de, üniversitede sınıf öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra memleketi olan Çanakkale'nin Çan ilçesine dönen Sinan (Doğu Demirkol), işsiz güçsüz bir şekilde günlerini geçirmektedir. Sinan, bir yandan en büyük hayali olan, kendi yazdığı Ahlat Ağacı adlı kitabı bastırabilmek için gerekli maddi kaynağı bulmak için kapı kapı dolaşıp ararken, diğer yandan da etrafındakiler ile, ailesiyle ve özellikle babası İdris'le (Murat Cemcir) birçok sürtüşmeler yaşayacak..

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı