KYK Yurt başvuruları başladı. E-devlet te KYK Yurt başvuruları nasıl yapılır.

Üniversitelere kayıtlar devam ederken kyk yurt başvuruları da başladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yeni dönem yurt başvurularının başladığını açıkladı. Bakan Kasapoğlu, başvurulara ilişkin yaptığı açıklamada, "2002 yılında 180 bin olan yurt kapasitesi bugün 700 bine yaklaşmış durumda. Standartlarıyla da pek çok oteli geçen bir konforu gençlerimize sunuyoruz. Bugün yurtlarımızla ilgili başvuruları başlatıyoruz. Titiz bir çalışmayla yurtlarımızda kalmaya hak kazanan arkadaşlarımız kısa bir süre içerisinde belli olacak" diye konuştu.

Yurt müracaatı için Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden gelen izahı bekleyen üniversite talebeleri yerleştirme neticelerine geçtiğimiz günlerde erişmişti. Okudukları bölgelerde yer alan yurtlara yerleştirmeleri gerçekleştirilecek olan talebeler belirli kriterlere göre sıralandırılacaklar. Asil ve yedek listelerin izah etmesiyle beraber öncelikli kayıt hakkına sahip olanlar ortaya çıkacak.

KYK YURT MÜRACAATI BAŞLADI!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Bürosu’nden yapılan izahta yurt müracaatlarının 19 Ağustos’ta başlayıp 26 Ağustos’ta biteceği bilgisi aktarılmıştı. Müracaatlar sabah saatlerinde KYK tarafından başlatıldı.

YURT MÜRACAATI NASIL YAPILIR?

KYK yurt müracaatı için evvela bir E-devlet şifresine ihtiyaç duyulacak. E-Devlet şifresi PTT aracılığıyla tedarik edilebilecek. E-Devlet şifresinin hemen peşinden talebeler, E-Devlet üzerinden yer alan takriben 10 adımlık işlemleri bitirecek. Bu işlemler arasında gelir vaziyeti, aile bilgileri, öğrenim bilgileri de yer alacak. Tüm bilgilerin girilmesiyle birlikte işlem bitirdirilecek ve müracaat numarası ile sonuçlar KYK'nın resmi web sitesi üzerinden ilerleyen günlerde öğrenilebilecek.

MÜRACAATTA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  • 1.Müracaatınızı yaparken her alanı dikkatlice inceleyip kavradıktan sonra cevap veriniz.
  • 2.Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe ters beyan yurda girmenizi engelleyeceğinden bildirimlerinizi gerçeğe uygun yapınız.
  • 3.Kimliğiniz konusunda bilgileri, nüfus cüzdanınıza bakarak cevap veriniz.
  • 4.Bekârsanız anne ve/veya babanızın, evli iseniz kendinizin ve/veya eşinizin gelirleri diğer kamu müessese ve kuruluşlarından teyit edileceğinden bilgileri tam ve doğru olarak giriniz.
  • 5.Müracaatta bulunduktan sonra müracaat bitim tarihine kadar bilgilerinizde aktüelleme yapabilirsiniz.
  • E-DEVLET KYK YURT MÜRACAATI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı