Tedy Bruschi'nin başka bir darbesi var ama 'iyileşiyor'

Eski NFL lineback oyuncusu Tedy Bruschi bir başka inme geçirdi, hayır kurumu Cuma öğleden sonra açıkladı.

“Dün öğleden sonra, Tedy bir TIA olarak bilinen bir inme geçirdi,” dedi . “Uyarı işaretlerini hemen fark etti: kol zayıflığı, sarkma ve konuşma güçlüğü. Tedy iyi iyileşiyor ve Sağlam Anıt Hastanesi'ndeki hemşirelere, doktorlara ve personele yaptıkları için teşekkür etmek istiyor. Tedy ve ailesi, devam eden teşvikiniz için teşekkür eder ve lütfen şu anda gizlilik isteyin. ”

Sağlam Memorial Hastanesi, Boston'un güneybatısında, Attleboro, Mass'da ve Bruschi'nin 13 yıllık NFL kariyerinin tamamını oynadığı New England Patriots'a ev sahipliği yapan Foxboro'ya yakın.

Göre Amerikan İnme Derneği, TIA geçici iskemik atak açılımı ve mini inme değil, aynı zamanda tam gelişmiş felç habercisi olabilir “önemli bir uyarı” olarak kabul edilir. “TIA beyne giden kan akışının geçici olarak tıkanması. Kalıcı hasara neden olmadığından, genellikle göz ardı edilir, ”diyor ASA.


46 yaşındaki Bruschi, Şubat 2005'te, Patriots'ın Super Bowl XXXIX’te Philadelphia Eagles’i mağlup etmesinden sadece birkaç hafta sonra hafif bir inme geçirdi, ancak 2005 sezonunda dokuz maçta toplandı ve oyun oynadı.

Bruschi , Ekim 2005’te Washington Post’tan Mark Maske’e “İnfazım olduğu söylendi , asla olmadı,” Woe benim ” dedi .“ Daha iyi hale getirmek için ne yapmalıyım? ” ... umarım herkesi felç konusunda eğitirim, felçin yüzü gibi hissediyorum. ”

Bruschi , felç ve kalp hastalığı konusunda farkındalığı artırmak için 2005'te Tedy's ekibini kurdu . (İlk vuruşundan sonra doktorlar Bruschi'nin kalbine inme yapan bir delik olduğunu keşfetti.) 2009 emekliliğinden bu yana ESPN'de çalıştı ve ağın “Sunday NFL Countdown” gösterisindeki Charles Woodson'un yerini alması planlandığı bildirildi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı