Vakıfbank Ziraat Bankası Halkbank ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranları ne kadar

19 Ağustos Pazartesi günü sabahın ilk saatlerinden itibaren kredi faiz oranları yoğun şekilde araştırılıyor.

Bayram arkasından, yeni haftanın ilk gününde, kredi faiz oranları merak ediliyor. TC Merkez Bankası'nın faizi 24'ten 19.75'e çekmesinin ardından banka faizleri sert şekilde gerilemeye başladı. İlk hamle kamu bankası olan Ziraat bankasından geldi. Ziraat Bankası 180 aya kadar konut kredisi faizini 0.99'a çekti. .

Gayrimenkul alımı yapacak olan yurttaşlar gibi ihtiyaçlarını gidermek için kredi çekecek yurttaşlar da faizlerin düşüşünü fırsata çevirmek istiyor. Konut, taşıt ve tüketici kredisi faiz oranları Merkez Bankası'nın faiz kararının hemen peşinden sert şekilde düştü. Kamu bankalarının yaktığı ateşe özel bankalar da katıldı. Bir hayli banka kredi faiz oranını 1.5'in altına geriletti. Kamu bankaları ise yüzde 1'in altında faiz uygulaması ile hizmet vermeye devam ediyor.

Ziraat Bankası 180 ay vade uygulamasını hayata geçirdi. 15 yıl vade uygulaması ilk kez hayate geçerken faiz oranı da 0,99'a geriledi.

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZİ: 1.59

TAŞIT KREDİSİ FAİZİ: 1.43

.

Bir diğer kamu bankası olan Halkbank da Ziraat Bankası gibi 180 ay vade ile 0,99 konut kredisi faiz oranını hayata geçirdi.

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZİ: 1.59

TAŞIT KREDİSİ FAİZİ: 1.50

.

Vakıfbank da, Halkbank ve Ziraat Bankası gibi 15 yıl vade ile 0,99 faiz uygulamasını hayata geçirdi. Vatandaşlar 3 kamu bankasından da aynı koşullarla kredi alabilir.

VAKIFBANK FAİZ ORANLARI

KONUT KREDİSİ: 0.99

TÜKETİCİ KREDİSİ: 1.59 (GENEL) - 1.49  ( MAAŞ MÜŞTERİLERİ )

TAŞIT KREDİSİ: 1.49

 

.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı