• : 0242 345 00 01
Kontakt Lensler ve Gözlükler

Kontakt Lensler ve Gözlükler

Gözlük veya kontak takmak daha mı iyi? Kontakt lensler güvenli midir? Gözlükler için lens türlerini keşfedin ve özellikle bilgisayarda kontakt lens takmanın neden daha iyi olduğuna dair 6 temel nedeni öğrenin.

Gözlük veya kontak takmak daha mı iyi?

Bu, kedilere karşı köpekler, Beatles'a karşı Stones ve çıtır fıstık ezmesine karşı pürüzsüz fıstık ezmesi kadar hararetli bir argüman. Bazı kullanıcılar bu ikisinin bir kombinasyonunu tercih ederken, diğerleri bir tanesini katı bir şekilde tercih eder ve ona sadık kalır.

Bununla birlikte, kontakt lenslerle ilgili yanlış anlamalar, bugün bile, bazen insanların onları denemesini engelleyebilir. Bilmeniz gereken en önemli şey, kontakt lenslerin takılmasının çok güvenli olduğudur; olası sorunlar, uygun bakım ve hijyene çok dikkat edilerek kolayca önlenebilir.

Kontaklar gözlükten daha mı pahalı?

Gözlükler , temaslara göre birçok fayda sağlar. Daha az temizlik ve bakım gerektirirler ve uzun vadede bir çift gözlük kesinlikle daha ucuzdur. Popüler efsaneler, gözlük takarsanız göz enfeksiyonlarına yakalanma olasılığınızın daha düşük olduğunu göstermektedir, ancak kontakt lenslerinize bakarsanız, enfeksiyon riskinin minimum olacağını size temin edebiliriz. 'İki haftalık ve aylık kontakt lenslerinizi nasıl temizleyip saklayacağınız' konusundaki kılavuzumuz, bunu en iyi nasıl yapacağınızı anlatacaktır.

Kontakt lensler ne kadar?

Kontakt lenslerin fiyatı, hangi markayı tercih ettiğiniz, ister aylık ister günlük gazete için gittiğiniz ve lenste yer alan teknoloji dahil olmak üzere çok çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir.

Comfi Daily Tek Kullanımlık kontakt lenslerimizi (5 paket) 1,99 £ gibi düşük bir fiyata satın alabilir veya Astigmatism kontakt lensler için Precision 1 için 102,79 £ harcayabilirsiniz. Hangi kontakları seçmeye karar verirseniz verin, İngiltere'deki en düşük fiyatlarla en iyi lens yelpazesini stoklarız. Bundan emin olmak için Fiyat Eşleştirme Garantisi de sunuyoruz.

Bilgisayardayken gözlük veya kontak takmak daha mı iyi?

Bilgisayar ekranına aşırı derecede bakmak, göz kırptığımız süreyi azaltır; bu, gözlük veya kontakt lens taksanız da, kuru, tahriş olmuş gözlere neden olabilir. Bilgisayarın önünde gözlük takmak, mavi ışık filtresi takılıysa veya gözlerinizi korumaya yardımcı olan parlama önleyici gözlüklerse faydalıdır. Kontakt lensler, yüksek düzeyde nefes alabilmeleri ve hidrasyon ve nemi korumak için yüksek su içeriğine sahip olmaları koşuluyla bilgisayarın önünde takmak için uygundur. Ek olarak, oldukça gözenekli bir lens (silikon hidrojelden yapılmış), gözlerinize giden oksijen kaynağını artırmaya ve gözlerinizi tazelemeye yardımcı olacaktır.

Kontakt lensler güvenli midir?

Göz teknolojisindeki en son yenilikler, kontakt lensleri son derece güvenli hale getirir ve kapsamlı bir göz bakımı rutini izlediğiniz sürece hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Çoğu lens artık daha yüksek bir oksijen seviyesinin korneaya ulaşmasına izin veren silikon hidrojelden yapılmıştır. Sonuç olarak, kuru göz dahil 90'lı yıllarda öne çıkan birçok sorun artık büyük bir endişe kaynağı değil.

Gözlük Camı Çeşitleri

Çeşitli ihtiyaçlara ve yaşam tarzlarına uygun çeşitli gözlük camları vardır. Bu, tek odaklı lensleri, bifokal lensleri ve değişken odaklı kontakt lensleri içerir . Ancak, gözünüzden yaklaşık 12 mm uzakta otururken çevresel görüşü bozabilirler.

Gözlükçüyseniz ve kontakt lensleri hiç düşünmediyseniz, çerçevelerden kurtulmanız ve lensleri denemeyi düşünmeniz için bu 6 nedeni okumaya değer olabilir.

1. Aktif insanlar için harikadırlar.

Spor yapmaktan hoşlanan hevesli sporcular ve aktif bireyler için kontakt lensler gözlük için en verimli çözümü sunar. Başınız veya gözleriniz hareket ettiğinde hareket etmezler, yani düşmeleri ve potansiyel olarak kırılmaları konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Kontakt lensler göz yuvasından nadiren kaçar ve inanılmaz derecede nadir durumlarda (en yaygın olarak bir kullanıcı gözlerini çok fazla ovarsa) kırılması çok zordur. Yaşayan ve aktif bir yaşam tarzı olanlar için, kontakt lensler kesinlikle gözlükten daha idealdir.

Gözlükten daha az engelleyici olan kontaklar, kasklar, kepler ve gözlükler gibi güvenlik donanımlarına da müdahale etmez.

2. Daha net görüş.

Temas noktaları gözün eğriliğine rahatça oturarak size gözlük camlarından daha geniş bir görüş alanı ve mükemmel odak sağlar. Lensleriniz sis ve yağmur gibi daha olumsuz hava koşullarından etkilenmezken, daha sıcak koşullarda da buharlaşmaz. Gözlüklerde ortaya çıkabilecek yansımalar ve çarpıklıklar geçmişte kaldı ve aksi takdirde yeni bir gözlük almak için uğraşmanıza neden olacak lens çizikleri konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Bu nedenle, daha net bir görüş alanı istiyorsanız, kontakt lens tavsiye ederiz.

3. Yaratıcı olabilirsiniz.

Yüz şeklinize uyacak geniş bir gözlük yelpazesinden seçim yapabilirsiniz, ancak kontakt lensler göz renginizi değiştirmenize olanak tanır. Gözlerinizin rengini geçici ve güvenli bir şekilde değiştirmenize izin veren bir dizi renkte gelirler. İster daha doğal ve ince bir değişiklik isteyin, ister kalabalıktan sıyrılmak isteyin, Acuvue, Air Optix ve FreshLook'tan harika bir renkli kontakt lens yelpazesi sunuyoruz.

4. Tarzdan ödün vermek zorunda değilsiniz

Gözlükler görünüşünüzü kesinlikle tamamlayabilir, ancak özellikle göz makyajı yaparsanız, aynı zamanda engel olabilirler. Gözlük takan pek çok kişi, gözlerini UV ışınlarından korumak için ışığa duyarlı lensleri tercih etmek zorundadır. Pahalı olmalarının yanı sıra, güneş gözlüklerinin yaptığı çok yönlü ve modaya uygun ürün yelpazesine girmiyorlar.

5. Rahatlık

En spesifik reçeteler için bile kontakt lensler sağlanabilir. Piyasada görme düzeltmesi için çok çeşitli lensler bulacaksınız. Astigmatizma için torik lensler ve presbiyopinin neden olduğu bulanık görmeyi düzeltmek için tek bir lenste birden fazla reçeteye ihtiyaç duyanlar için çok odaklı lensler vardır. Kırma kusuru olanların artık acı çekmesine gerek yok. Konforlu Pure 1 Day kontakt lenslerimiz ile hassas gözler bile maksimum rahatlığın tadını çıkarabilir, bu lens sıklıkla kuru göz sorunu yaşayanlar için mükemmel bir şekilde uygundur.

6. Hayat daha kolay

Yeni başlayanlar için öpmek daha kolay, çünkü bazı hantal gözlüklerin yapabildiği gibi bu tatlı anların önüne kontaklar giremeyecek. Ayrıca, düşeceklerinden endişe etmeden roller coaster'lara binebilirsiniz ve bir dahaki sefere bir selfie çekerken mercek parlamasıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bunların hepsinin gözlük yerine kontak takmak için mükemmel nedenler olduğunu düşünüyoruz.

Kontakt lens ve gözlüklerin artıları ve eksileri nelerdir?

Avantajları                                                                             
Dezavantajları

Gözlerinize mükemmel şekilde oturarak görme engellerini azaltın
Daha iyi yan göz görüşü sunun                                            

Her yaşam tarzına ve aktiviteye uygundur

Hava koşullarından etkilenmez

Kontakt lensler, eğer aylık veya iki haftalık lens ise bakım                 gerektirebilir.

Gözlükten daha pahalı
Diğer Sayfalar