• : 0242 345 00 01
Deniz Suyunun İnsan Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Deniz Suyunun İnsan Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Yazın başladığı bu günlerde denize girmek isteyenlerin merak ettiği bir soru deniz suyu insan sağlığına faydalımıdır? Deniz suyu insan sıhhati için pek çok yarar sağlar. İçerdiği minerallerin bir hayli hastalığa iyi geldiği bilinen deniz suyu, tarihte Antik Mısırlılar tarafından da bu amaçla kullanılmıştır. Bu yazımızda deniz suyunun insan sıhhatine yararlarından söz edeceğiz.

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirir

Deniz suyunun içerisinde nitrojen, fosfor, potasyum, sülfür, magnezyum ve kalsiyum gibi ehemmiyetli minerallerin yanı sıra çeşitli mikroorganizmalar da bulunur. Denize girdiğinizde cildiniz bu mineralleri emerek vücudunuzda depolar. Güneşten aldığınız D vitamini ile birleşerek bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve çeşitli hastalıklara karşı vücut direncinizi arttırır.

Cildinizi Canlandırır

Deniz suyunda bulunan minerallerin cildin genç görünmesi için ehemmiyetli bir etmen olduğu bilinmektedir. Ayrı olarak, hassas ve alerjik ciltleri deşarj olduğu ve ciltte bulunan çeşitli kusurlar için de onarıcı ve iyileştirici tesiri olduğu söyleniyor.

Uykuyu Tertip eder ve Stresi Azaltır

Deniz suyunda bulunan magnezyum adaleler ve sinir sistemi için oldukça ehemmiyetli bir mineraldir. Vücut deniz suyundan bu minerali aldığında sakinleşerek stresini  azaltır. Ayrı olarak, bu mineralin uykusuzluk rehabilitasyonuna de yardımcı olduğu bilinmektedir. Mavi yolculuklarınızda bol bol uyku ve dinlenmeye hazır olun!

Soğuk Algınlığı, Grip ve Üst Solunumda Bulunan Rahatsızlıkları Önler

Deniz suyu içerisinde bulunan mineraller soğuk algınlığı ve grip gibi mineral eksikliğinden de meydana gelen solunum yolları hastalıklarına iyi gelmektedir.

Zihni Tazeler

İnsan, yapısı gereği tabiat ile iç içe olmaya ihtiyaç duyar. Ormanda yürüyüş yapmak, dalga ve kuş seslerini dinlemek her vakit insan zihnini tazeler ve diri meblağ. Bu sebeple, deniz suyu da beyin işlevlerini etkileyerek sizi sakinleştirir. Zihnin ve bedenin daha diri ve hareketli olmasına yardımcı olur. Ek olarak, yüzmek de vücuttaki kan dolaşımını arttırır. Mavi yolculuklarda kendinizi masmavi sulara bırakarak doğa ile bütünleşebilir, hem fiziksel hem de zihni sıhhatinizi tazeleyebilirsiniz.Diğer Sayfalar