Alüminyum Folyoyu Nerelerde Kullanabilirsiniz?

Alüminyum Folyonun her türlü ev işinde size yardım edebilecek özellikleri  bulunmaktadır. 

1-Alüminyum folyo kullanım şekli arasında, yanmış veya gıda lekeleri üzerine yerleşmiş tencerelerinizi temizlemek de yer alır.

Büyük bir parça folyoyu elinize alın ve büyük bir top haline getirin. Sonrasında ise parlatmak istediğiniz mutfak eşyalarının yüzeylerine bu folyo topunu sürtün.

2-Fırında kalan yağların temizlenmesine yardımcı olur 

Yağlı yüzeye, karbonat ve limon suyundan yapılmış bir karışımı dökün.5 dakika boyunca kurumasını bekleyin.Ardından, bu bölgeyi Alüminyum folyo ile ovun

3-Gümüşten yapılmış eşyalarınız temizlemek için kullanılır

Büyük bir kabı (temizlemek istediğiniz eşyaların sığabileceği kadar büyük olmalı) sıcak su ile doldurun ve birkaç yemek kaşığı tuzu içerisine ekleyin. Sonrasında ise alüminyum folyo şeritlerini kabın içerisine koyun.

Son olarak ise, temizlemek istediğiniz eşyalarınızı su dolu kabın içerisine koyun ve en iyi sonucu almak için 20 dakika boyunca bekletin.

4-Ütünüzün Altındaki Lekeleri Temizlemek İçin Kullanın

Bir şerit alüminyum folyo ve bir kaşık tuzu birleştirdiğiniz zaman, ütünüzü temizlemek için en iyi yöntemlerden birini bulmuş olursunuz.

Bu iki maddeyi, ütünüzün yüzeyinde oluşan siyah tabakayı çıkarmak için kullanın Bu şekilde ütünüz temizlenmiş olur,  çamaşırlarınızın üzerinde lekeler oluşmaz.

5-Makaslarınızı keskinlemek için kullanabilirsiniz

Büyük bir folyo tabakasını kesin, kalın ve düzgün bir hale gelene kadar birkaç kez katlayın. Ardından makasınızda bulunan bıçakları bilenmiş bir hale getirmek için, katladığınız folyoyu tekrar ve tekrar kesin

6-Izgara Temizlemek için kullanın

Az miktardaki karbonatı su ile ıslatın ve bu macunu pis haldeki ızgaranın üzerine serpiştirin.

Harekete geçmesi için 10 dakika boyunca bu şekilde bırakın ve alüminyum folyo ile bu yüzeyi sertçe temizleyin.

7-Çelik Süngerlerin Pasından Kurtulmak için kullanın

çelik süngerler, her kullanımdan sonra neme bağlı olarak kolaylıkla oksitlenebilir.

Oluşan pas, sık sık süngerde kopmalara neden olur ve temizlemeye çalıştığımız yüzeyler daha da pis hale gelmeye başlar. Bazen temizlemeye çalıştığınız yüzeyler, kurtulması oldukça zor olan lekelerle dolar.

Alüminyum folyonuzu dikdörtgen biçiminde kesin ve tel süngerin altına yeni bir altlıkmış gibi yerleştirin.

Nemin ortaya çıkmasını önlemek için folyoyu düzenli olarak değiştirin.

8-Batarya bağlantısını sabitler

Oyuncaklar ve pille çalışan elektrikli ev eşyaları, çoğu zaman pilleri gevşek olduğu için çalışmaz. Bunun nedeni ise pillerin temassızlık yapmasıdır.Bir parça alüminyum folyoyu alın ve gerekli kalınlığa gelene kadar katlayın. Ardından katladığınız bu folyoyu pil bölmesinde temassızlığa neden olan boşluğa yerleştirin

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı