Aşkımız Eski Bir Roman - Ahmet Ümit

Yerli polisiye roman denildiğinde ilk akla gelen isimlerden bir tanesi olan Ahmet Ümit yeni öykü romanı Aşkımız Eski Bir Roman ile okurlarına üç tane polisiye hikaye sunuyor.

Kitabın da adını veren ilk öykü olan Aşkımız Eski Bir Roman edebiyat dolu bir polisiye hikaye. Yaşadığı cinsel ve psikolojik sorunlar nedeni ile çözüm arayışına giren zengin bir edebiyat tutkunu çareyi roman karakterlerini canlandırıp onlarla ilişkiye girmekte bulur. Fakat böyle bir fantezi onun sonu olur. Ölümünü araştıran Başkomser Nevzat kendini edebiyatın çirkinleştirilmiş halinden oluşan bir fantezi dünyasında bulur.

Kitabın ikinci öyküsü olan Overlokçu Kız ise okurlara daha sıradan bir cinayet hikayesi sunuyor. Fakat hikayenin farklı kısmı detayların ne kadar önemli olduğu. Overlokçu kız çalıştığı yerde ölü bulunur ve tüm ip uçları tek bir şüpheliye odaklanır. Biraz şans ve biraz da detaylara özen gösterme sonrası gerçek katil gün yüzüne çıkartılır.

Kitabın son öyküsü ise okurları İstanbul içinde sözde bir casusluk macerasının içine sokuyor. Dünyaca ünlü Rus doktor İstanbul’da kaybolunca gizli istihbarat örgütleri dahil herkes onu bulmak için seferber olur. Başkomser Nevzat ise olayın gerçekleşen bir aşk cinayetine bağlı olduğunu düşünür. Fakat bunu kanıtlayabilmek için de Rus doktoru bulması gerekir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı