Bilgisayar Oyunları Fayda Sağlıyor Mu?

Yapılan bir çok yeni araştırma sayesinde artık diyebiliriz ki; bilgisayar oyunları zarardan çok fayda sağlıyor.

Science Alert sitesinde yayınlanan dört değişik yazıya göre video oyunları oynayan kişiler okulda matematik ve fen alanlarında daha yüksek notlar alıyor. Ayrı olarak kompleks oyunlar bellek, öğrenme yeteneği ve motor yeteneklerinin gelişmesine yardımcı oluyor.

Çevrimiçi oyun oynayan talebeler okulda daha başarılı oluyor

Ağustos ayında yayınlanan yazıya göre, Avustralya’da 12 bin lise talebesinin katılımıyla yapılan araştırmada çevrimiçi oyun oynayanların matematik, okuma ve fen imtihanlarında oyun oynamayan yaşıtlarına mukayese et daha iyi notlar aldığı öğrenildi.

Melbourne’daki RMIT Üniversitesi’nden Alberto Posso çevrimiçi oyunlarda bölüm atlamak ve başarılı olmak için şart olan yeteneklerin okulda matematik, okuma ve fen bilimleri derslerinde öğrenilen bilgileri pekiştirdiğini, bu sayede oyuncu talebelerin bu alanlarda daha yüksek notlar aldığını söylüyor.

Ancak bilim insanları “çevrimiçi oyun oynamak talebelerin daha iyi notlar almasına kapı aralar”neticenine varmak için daha erken olduğunu ve daha fazla araştırma yapılması gerektiğini belirtiyor. Araştırmacılar çevrimiçi oyun oynayan talebelerin vakitlerini daha tesirli biçimde değerlendirebildikleri için hem hanede ders yapmaya hem de oyun oynamaya zaman bulabildiğine inanıyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı