Bilimsel Temelli En İyi 12 Alternatif Tıp Yolu

Dünya kurulduğunda bu yana olan daha sonra gelişen tıp dünyası ve ilaçlardan sonra, son senelerde alternatif tıp arayışları gittikçe artıyor. Hangisi ne işe fayda, zarar verir mi, ne yapmalıyım suallerinin yanıtları için ilmi temeli tanımlanmış alternatif tıp yollarını tanıyalım. 

1.   Homeopati: Alman hekim Hahnemann’ın 200 sene kadar önce geliştirdiği, ülkemizde son yıllarda uygulanmaya başlayan, dünyada yaygın bilinen, İngiltere Kraliçesinin dahi kullandığı tabii ve tesirli bir rehabilitasyon yoludur. Benzerin benzerle iyileşeceği prensibiyle çalışır. Nebat, mineral, hayvan gibi materyallerin bir manada frekanslarını kullanır.

2.   Nöral Terapi: Alman anestezist Huneke kardeşler 1920’lerde geliştirmiştir. Çoğunlukla cilde yapılan kısa tesirli lokal anestezik iğneler bedenin network’ünü düzelterek çok tesirli iyileşme sağlar. Bilhassa migren, nöropati gibi ilaçla rehabilitasyon edilemeyen ağrılarda çözüm sağlar. 

3.   Akupunktur: Binlerce senelik Çin tecrübenine dayanarak belirlemiş, anatomik karşılığı da olan noktalara batırılan iğnelerle bedenin enerji akışını tertip eder. Dünya Sıhhat Örgütününde  (WHO) kabul ettiği bir çok hastalıkta kullanılabilir. Yalnızca kulak (Fransız DrNogier ekolü), el, ayak, burun etrafı, baş bölgesine yapılan mikrosistem akupunktur teknikleri vardır. İğne ile yapılması yanı sıra laser, bastırarak (akupressör), iğneye ısı ve elektrik vererek yapılabilir. 

4.   Refleksoloji: Ayak tabanında bedenin tüm yansıması noktalar olarak bulunmaktadır. Binlerce yıldır uygulanan bu yolda ayakta hastalıklı uzvun karşılığı olan noktaya masajla uzuv pozitif etkilenir. 

5.   Proloterapi-Mezoterapi: İğneli tedavilerdendir. İğnelerin içinde dokuyu ikazcı maddeler vardır. Adale- eklem ağrılarında çoğunlukla kullanılır. 

6.   Manyetik Alan Rehabilitasyonu: Elektromanyetik kirlilik son zamanlarda çok fazladır. Manyetik alan hücrelerimizin çalışması için çok gereklidir. Kirlenmiş alanımızın temizlenmesi için natürel düzeylerdeki manyetik alan uygulamasına dikkat edilmelidir. Her manyetik alan direk beden uygulanmamalıdır.

7.   Aile Dizimi: Alman Psikolog Bert Hellinger tarafından geliştirilmiş bir alan çalışmasıdır. Kişinin problemlerinin ailesel geçmiş irtibatlarının şifalandırılmasını sağlayan bir yaklaşımdır. Bilhassa geçmişle kör irtibatı olan kişilerde çok tesirli analiz eder sunabilir.

8.   Hipnoz: Etrafsal uyaranlara kendini kapatarak hipnozu yapan kişinin telkinlere açık olma halinin gelişmesidir. Böylelikle kişi olumlu etkilenir. Bir manada şuurluluk vardır ve filmlerdeki gibi tam trans yoktur. 

9.   Manuel Terapi, Osteopati, Chiroterapi: Bedenimiz eklemler ve adalelerle dik dursa da hareketli bir sistemdir. Bu tedaviler bedene yaptırılan kimi hareketler ve dokunuşlarla bir çeşit dengeleme yaparlar. Bilhassa omurga ağrılarında tesirlidir.

10.   Kinezioloji, O-Ring Test2: Bedendeki meseleli bölgelerde frekans değişir. Hiçbir makine kullanmadan test2 eden kişi ve hastanın frekansları kullanılarak ele geçirilen teşhis bazen tedavi yollarıdır.

11.   Fitoterapi: Binlerce yıllık tecrübeyle biriktirilen bilgiler ışığında ninelerimizin kullandığı nebatların, bilimsel düzeyde tesirlerinin tanımlanarak tedaviye dahil olmasıdır. 

12.   Oksijen, solunum ve ozon: Oksijen bedenimiz için en ihtiyaç duyulan gazdır. Tüm işlevler oksijen kullanarak olur. Oksijeni etkileyen bu metotlar beden ve ruh halimizi de etkiler. 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı