Böcekleri Evinizden Uzaklaştıran Bitkiler

Lavanta

Uzak tuttuğu zararlı canlılar: Güve, sivrisinek, karasinek, pire
Lavanta, giyeceklerinizin düşmanı olan güveleri uzak tutmak için mükemmel bir çözüm! Ayrıca lavanta; güvelerin yanı sıra pire, karasinek ve sivrisinekleri kovan bitkiler arasında da yer alıyor. Bahçenizin güneş alan yerlerine ekebileceğiniz ya da saksılar sayesinde balkon ya da cam pervazlarına yerleştirebileceğiniz lavantaların kokusu insanlara hoş gelse de böcekler bu bitkinin kokusunu hiç sevmiyor!

Allium
Uzak tuttuğu zararlı canlılar: Sümüklü böcek, yaprak biti
Bahçenizdeki ya da balkonunuzdaki bitkilere zarar veren böcekler için tek çare allium bitkisi! Oldukça güzel bir görünüme sahip olan alliumu bitkilerinizin aralarına konumlandırarak sümüklü böcek ve yaprak biti gibi böceklerden kurtulabilirsiniz.

Biberiye

Uzak tuttuğu zararlı canlılar: Sebze böcekleri, karasinek, sivrisinek
Yemeklere lezzet vermek için kullanılan biberiye de evdeki böceklerden kurtulma yolları arasında yer alıyor. Sivrisinek ve karasineklerin yanı sıra ektiğiniz sebze ve meyvelere musallat olan zararlı böcekleri de uzaklaştıran biberiyeyi dilerseniz sprey halinde de kullanabilir ve evin dışındayken de faydasından yararlanabilirsiniz. Su ve kurutulmuş biberiyeyi yaklaşık yarım saat kaynatın. Ardından bu karışımı süzün ve suyu soğuduktan sonra bir sprey şişesine koyarak buzdolabında saklayın. Açık havaya çıkmadan önce vücudunuza sıkın.

Nane

Uzak tuttuğu zararlı canlılar: Sivrisinek, karınca, fare
Kuru haliyle yemeklerde, taze haliyle ferah içeceklerde kullanılan nane, aynı zamanda böcekleri uzak tutan bitkilerden biri! Karınca ve farelerin, kokusundan dolayı pek hoşlanmadığı taze nane saksılarını kapınızın, camlarınızın önüne yerleştirebilirsiniz.

Limon otu

Uzak tuttuğu zararlı canlılar: Sivrisinek, karasinek
Evinizde rahat bir şekilde oturmanızı, bahçenizde keyif yapmanızı engelleyen karasinek ve sivrisinekleri uzaklaştırmak için limon otundan yardım alabilirsiniz; çünkü o da böcek kaçıran bitkiler arasında!

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı