Çay İçmek Gerçekten Harareti Alır Mı?

Bencede Harereti Alır,Sıcak içecekler vücudun kendisini daha sıcak hissetmesine neden olur ve bunun sonucunda vücutta ısı kaybı olur.Yapılan Araştırmalarda;Soğuk bir içecek içtiğinizde serinlemiş gibi hissediyorsunuz fakat sırf terlemenizi azalttı diye sizi serinletmiş sayılmıyor.” dedi. Vücudunuzdan çıkan her bir gram terde yaklaşık 58 kalori kaybediyorsunuz. Sıcak su içen gönüllüler fazladan 12 kalori aldı. Fakat yeniden terlemeye başlayınca 26 kalori kaybettiler. Konu soğuk içecekler olduğunda ise tam tersi gerçekleşti. Soğuk içecek içenler daha az terledi dolayısıyla buharlaşma daha az oldu. Bisiklet çevirenler oda sıcaklığında su içtiğinde ise alınan ve kaybedilen ısı miktarı eşit kaldı.

 çay gerçekten insanın hararetini alır ki bu tüm diğer sıcak içecekler içinde geçerli desek yeridir.Sıcak içecekler kendisini olduğundan daha fazla daha yüksek derecede sıcak hissetmesine yol açar ve bunun ile birlikte vücut terler ve ısı kaybına yol açar.

Günümüzde çayı sevmeyen içmeyen pek bir insan çevremde görmedim fakat tabi ki içmeyenlerimizin olduğunu da söyleyebiliriz ki günde en az bir bardak içmemiz de de fayda olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. ben çay içmeyi seven biri olarak çay her zaman iyidir tabiiki kararında içmeliyiz

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı