Girişimcilere Önemli Tavsiyeler

Girişiminizin iyi olduğunu düşünüyorsanız finansman bulmak için sizlere önerilerim

Yatırmcıya tecrübelerinizi ve başarılarınızı anlatın. yatrımcının sizi tanıması,kim olduğunuzu bilmesi çok önemlidir. Yatırımcı güçlü ve zayıf taraflarınızı öğrenmek ister. Özellikle ilk yatırım turlarında, fikir ve işten çok ekibin yapısı ve geçmiş tecrübeleri yatırımcı için daha önemlidir.

Yatırımcılara karşı dürüst ve samimi olunuz.Size yöneltilen sorulara vereceğiniz dürüst cevaplar, girişiminizin yatırım sürecini etkileyecektir

Yatırımcılar Planlarınızı ve bunların sonuçları hakkında düşündüklerinizi bilmek ister,Kendi işinizi herkesten daha iyi bilmeniz gerekir. Bu yüzden yatırımcı, iş planınıza ve iş modelinize dair detaylı sorular sorarak işiniz hakkında bilgi seviyenizi ve hakimiyetinizi ölçmeye çalışacaktır. Her soruya vereceğiniz hızlı ve net cevaplar, yatırımcıyı ikna etmede önemlidir.

Yatırımcıyı para verecek insan olarak değilde,takım arkadaşı ve danışman olarak görmeye çalışın,Yatırımcınızın görüşlerini ve tavsiyelerini dikkatle dinleyin. Dinlemeye dayanamadığınız yatırımcı adayından yatırım almayın

Finansal durumunuz, geleceğe dair planlarınız, gelir, gider, karlılık gibi konularda net olun.

Yatırımcının karşısına hazırlıklı bir şekilde çıkmak her zaman avantajdır. Sunumunuzu en iyi şekilde ve eksiksiz hazırlamanız gerekir. 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı