Kendinize Doğal Bir Yaşam Tarzı Hazırlamak İçin 10 Kolay İpucu

Tabii hayat çok fazla ayrıcalığa sahiptir; Tasarruf, daha iyi sıhhat, daha az stres… Fakat nasıl tabii yaşama başlanır? Doğal hayatın avantajlarından faydalanmak için saçlarınızı yıkamayı bırakmanız ve çuval bezi giymeye mi başlamanız gerekiyor?

Doğal Yaşam Nedir?

Bu tanım herkes için biraz farklıdır fakat sanırım çoğu kişi doğal bir yaşam biçiminin zehirli yükleri azaltma, imalatı ve tüketimi arttırma ve konvansiyonel, doğal alternatifler aramaya odaklandığını kabul ediyor.

Doğal yaşam kolaylıkla karmaşık hale getirilebilir, ancak olası olduğunca kolay tutulmalıdır. Doğal yaşamda yeniyseniz veyahut yolculuğunuzu ilerletmek için daha fazla esin almaya ihtiyaç duyarsanız, basit bir şekilde doğal bir yaşam tarzı yaratmak için kimi favori ipuçlarına göz atın.

Zehirli Yükü Azaltmak

Kimyevi maddeler her yerde bulunur. Hanelerde, yemeklerde ve hemen hemen her satın alınan üründe mevcuttur. Zehirli yükü azaltmak, doğal bir yaşam tarzı sağlamak için gereklidir. Bu nasıl yapılır?

1. Sıfırdan Pişirin

Bütün gıda maddelerini ve birkaç basit yemek tarifini edinin ve yemek pişirin. Evvelce hazırlanmış gıdalar kimyevi bir yıkım şenliği eğilimindedir. Hem de “doğal” olanlar. Ayrı olarak uzun vadede daha pahalıdırlar.

2. Uçucu Yağları Kullanın

Uçucu yağlar hanenizi temizlemek, yemekleri daha lezzetli yapmak ve hem de sağlığınızı iyileştirmek için kullanılabilir. % 100 saf olan uçucu yağları seçin.

3. DIY (Do İt Yourself)

Kullanılan şampuan, sabun ve temizlik maddeleri gibi pek çok ürün var. Kansere kapı araladığı biliniyor, ailenize güvenli ürünler vermek istiyorsanız doğal ürünlerden yapabilirsiniz.

İsrafı ve atıkları azaltır, böylelikle paradan tasarruf edilir.

4. Tek Kullanımlık Eşyaları Bırakmak

Tek kullanımlık eşyalar uzun vakit önce ayrılındı ve bunun yerine bezler, peçeteler ve hatta efemine bakım ürünleri gibi tekrar kullanılabilir alternatifler kullanıldı.

5. Daha Az İsraf Etmek

En az paketleme yapan öğeleri seçin (tasarruf mağazalarındaki öğeler bunun için mükemmeldir) ve alışveriş yaparken yine kullanabileceğiniz torbaları kullanın.

6. Toplu Olarak Satın Alın

Toplu depodan veya rençperin pazarından büyük miktarda porsiyonu yine kullanılabilir çanta / konteyner kullanarak satın alın. Normalden daha fazla miktarda yiyecek satın alarak yiyecek atıklarını önleyebilirsiniz. Yiyecekleri ve diğer ürünleri üretin. Tüketicilerin bulunduğu bir ülkede, daha fazla üreticiye ihtiyaç var.

7. Yiyecek Yetiştirmek

Şayet bir bahçe tertip edebilirseniz yapın. Pencerenizin birkaç otu dahi olsa, daha sıhhatli yeme, daha az atık üretme ve daha natürel bir hayat tarzı için adımlar atmaya devam edersiniz.

8. Kendi Temizlik Malzemelerinizi Yapın.

İhtiyacınız olan şey, başlamak için birkaç kolay malzemedir. Yemek tariflerine ihtiyacınız varsa, interneti inceleyebilir veya mükemmel kitaplar satın alabilirsiniz.

9. Şahsi Bakım

Hastalıktan kaçınmanın en iyi yollarından biri kendinize iyi bakmaktır. Bu, yeterli uykuya dalmak ve hayatınızdaki stresleri azaltmak için elinizden gelen her şeyi yapmak demektir. Kendiliğinden bakımın sizin için nasıl olacağını belirleyin ve gerçekleşmesi için adım atın.

10. Vücudunuzu Hareket Ettirin

Haftada 3 gün, günde yalnızca 30 dakika, olası olduğu kadar hareket edin. Mağazadan daha uzağa park edin. Bir adım ölçer alın ve günde 10.000 adım amaçlayın. Vücudunuz size teşekkür edecektir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı