Süpermarketlerden Nasıl Alışveriş Yaparsınız.

Sağlıklı Olmak, sağlıklı yiyecek alışverişiyle başlıyor, süpermarketlerin dizaynı hep insanları aldatmak üzerine kuruludur,bir süpermarkete girdiğinizde görüceğinizde aradığını bir türlü bulamayıp hüsrana uğradığın oldu mu? Süpermarket tasarımcılarının istediği de tam olarak bu. Bunların hepsi seni market içinde daha uzun süre oyalamak için yapılan taktikler. İçeride harcadığın bu ekstra zaman aslında senin için o kadar da özel olmayan “özel” teklifleri satın almaya ikna edebiliyor.

 Koridor tabelalarının başka tabelalarla kapatılması hiç dikkatini çekti mi? Bazen de bu yönlendirme tabelaları çoğu insanın aradığı ürünler yerine farklı öğeleri listeler. Örneğin yüksek bir satın alma oranına sahip tahıl ürünlerinin, o koridor üzerindeki tabelalarda yer almaması gibi…

Odaklanmış bir müşteri olursan bu numaralara karşı savunmasız kalmazsın. Öncelikle sevdiğin bir market bul ve ona bağlı kal. Mağazanın düzenini öğrendikten sonra, işaretlere, yazılara güvenmek zorunda kalmazsın ve devamlı gördüğün “özel” teklifler eskisi kadar aklını karıştırmaz.

Ayrıca Markete gitmeden önce ihtiyaç listeni yap ve buna bağlı kal,

Mağazaların en az kalabalık olduğu saatleri tercih et. Örneğin Pazartesi ya da Salı günleri marketler daha boştur, böylece içeride minimum zaman harcayabilirsin.

Öğünlerinin temelini oluşturması gereken işlenmemiş gıdaların birçoğu mağazanın kenarlarında bulunur. Alışverişini buralara yoğunlaştırmaya odaklanmalısın. İç koridorları görmezden gelme ama nerede yürüdüğün konusuna daha fazla dikkat etmelisin. İşlenmiş gıdaların ve abur cuburun daha fazla bulunduğu yerler buralarıdır.kolay gelsin

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı