Tatile Çıktık Antalya'ya, Nerede Kalacağız

Antalya’ ya tatile gittik nerede kalacağız, sualine net cevaplamak hemen hemen olanaksızdır. Çünkü, hemen hemen her kazasında onlarca otel, pansiyon ve kiralamak için haneler bulunmaktadır. Bilhassa Lara bölgesi hava alanına yakınlığıyla en tanınmış yer haline gelmiştir. Belek’te oteller oldukça pahalıdır, çok sayıda 5 yıldızlı otel bulunur. Antalya’nın Kemer kazası de uygun otel seçeneği bulunabilecek yerler arasında bulunmaktadır. Antalya’da her bütçenize uygun otel bulmak kolaydır. Kaleiçi de Antalya’nın en ünlü bölgesi ve tarihi daha önceki konaklarıyla kalınacak çok sayıda otele sahip yeridir. Antalya’da konaklamak için bölgelere göre seçenek yapılabilir. Şehrin merkezinde ve kültürel değeri fazla bir yer arayanlar için Kaleiçi bölgesi önerilmektedir. Bölgede yüzlerce butik otel mevcuttur. Ayrı olarak Osmanlı döneminden kalma haneler, Osmanlı mimarisinden izler kültürel açıdan katkı sağlamaktadır. Kaleiçi’nde tekliflen otellerden biri White Garden Pansion’dur. Bu otel tarihi alanları görmek isteyen, tarih ve alışveriş ile ilgilenen gezginler için uygundur. 

Butik otel değil de daha büyük, lüks ve her şey dahil konaklamayı seçenek edecekler için Antalya’nın 5 ve 7 yıldızlı otellerinin çoğunun bulunduğu Lara bölgesi önerilmektedir. Lara günün her saati canlı bir bölgedir. Konyaaltı bölgesinde de yeniden şehir merkezinde konaklamak isteyenler için seçenekler mevcuttur. Plajı ile tanınmış kişi olan bölgede 150’nin üzerinde kuruluş bulunmaktadır. Bu bölgede lüks oteller de uygun ücretli oteller de bulmak olasıdır. Lüks otel zincirlerinin Antalya şubelerinin yanı sıra uygun ücretli tesislerde konaklamak olasıdır. Burada ayrı olarak lüks residence tarzı daireler veya daha mütevazı kiralık haneler de bulunmaktadır. Deniz kenarında uygun fiyatla konaklamak isteyenlerin tercih ettiği La Porte Hotel, Konyaaltı’nda tercih edilecek otellerden biridir. Konyaaltı’nın ekonomik ve deniz kıyısı tesislerinden biri olan Trend Suites de tercih edilen konaklamalardandır.

Bir başka bölge ise kumsallarıyla ünlü Kemer’dir. Kemer bölgesi 60 kilometre uzunluğundaki kumsalları ile dikkat çekmesinin yanı sıra Antalya şehir merkezinden uzakta konaklamak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Bölgede ailece kalınabilecek tesislerin yanı sıra yalnızca yetişkinlere hizmet veren oteller de bulunmaktadır. Ayrı olarak bölgede her kıyıdan denize girmek olasıdır. Bir diğer ailece kalınabilecek tesislerin bulunduğu bölge Kaş’tır. Natürel güzellikleriyle ön tasarıya çıkan Kaş’ta 200’ün üzerinde konaklama tesisi bulunmaktadır.

Şehir merkezinden daha da uzaklaştıkça gidilecek bir diğer bölge Alanya’dır. Şehir merkezine 1,5 saat uzaklıkta olan Alanya’da denizin kıyısında, muz, avokado, mango gibi tropikal meyvelerin yetiştiği bahçeler bulunmaktadır. Alanya hem uygun ücretli pansiyonlara, hem lüks otellere hane sahipliği yapmaktadır. Yeniden şehir merkezine uzak bir bölge olan Belek, üst düzey konaklama tesisleri denildiğinde akla gelen ilk bölgedir. Antalya’ya mesafesi yalnızca 30 kilometredir. Belek’te 150’nin üzerinde konaklama tesisi bulunmaktadır. Bu tesislerin çok büyük çoğunluğu 5 yıldızlıdır. Bu oteller spor alanları, yüzme imkanları gibi bir hayli özelliği sayesinde alaka görmektedir. Ayrıca Belek’te dünya standartlarında golf alanları bulunmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı