Tatile Çocuklarınızla Gidiyorsanız Dikkat ......

Tatile gitmek her vakit oldukça keyiflidir. Ancak bir takım vaziyetlerde biraz daha dikkatli ve özenli bir şekilde yola çıkmanız gerekir. Ferdi olarak çıkacağınız tatillerde kolayca cüzdanınız, telefonunuz ve bir takım özel eşyalarınız yanınızda olduğu vakit eksiklerinizi gittiğiniz yerden de bitirebileceğiniz düşüncesi ile rahat davranabilirsiniz. Çocuklarınızla çıktığınız tatillerde bu rahatlığa sahip olamayacağınızı bilmelisiniz.Çocuklarında içinde bulunduğu tasarıları daha özenli yapmak gerekir

 

Çocuklar bir takım eşyaları olmazsa rahat edemeyebilirler veyahut size kalitesini, güvenilirliğini veyahut konforunu sorgulayacağınız bir alışverişi tatil sırasında yapmak istemeyebilirsiniz. Bu yüzden bir takım ayrıntılara dikkat ederek tatilinizin keyfini tam manasıyla çıkarmanız olasıdır.

Çocuklar her ne kadar kolay oyalana bilen, etrafına merakla bakan fertler olsalar da alakaları kısa müddette dağılabilir. Tatiliniz süresince çocuğunuzun sıkılmasını ve bu sıkıntıdan dolayı aile olarak mesele yaşamayı istemiyorsanız oyuncak ile ilgili bonkör davranmanız gerekir.yanımızda onları sevdiği oyuncaklarını da bulundurmalıyız

Eşyaları hazırlarken çocuğunuzdan yardım almanız hem onun tatile olan alakasını yüksek meblağ hem de mesuliyet almasını sağlar. Çocuğunuza yanına almak istediği eşya olup olmadığını sorabilir ya da seçeceğiniz eşyalarına beraber karar verebilirsiniz. Çocuğunuz için ayrı bir valiz hazırlayarak ona özel tüm eşyaları bir arada tutmaya önem verirseniz büyük bir karmaşadan kurtulursunuz. Çocuğunuz 3-4 yaşından büyükse kendi valizinin sorumluluğunu alması ve eşyalarını kendisi çıkarması için teşvik edebilirsiniz.

 Çocuğu olan kişiler içinse liste çok daha tesirlidir. Hem çocuğunuz hem de kendiniz için ihtiyaç duyulan eşyaların ve ilaçların listesini çıkarırken bir yandan yolculuk esnasında ihtiyaç duyabileceklerinizi de listeleyin.

Araba ile yolculuk yapacaksanız güneşlik, uçakla yolculuk yapacaksanız yolculuk müddetini yetecek yolcu aktiviteleri için oyuncak almak gibi tatilinize özel ayrıntıları atlamayın.yoksa tatiliniz umduğunuz gibi geçmeyebilir. 

Tatile gidiyor ve biraz olsun rahat davranmak istiyor olabilirsiniz. çocuklar bu konuda çok daha hassastır. Uyku ve yemek düzeni bozulan çocuğunuzun aksi ve mutsuz olacağını aklınızdan çıkarmayın.çocugunuzun uyku düzenini bozmayacak şekilde tatil planı yapın

Uykusu için vazgeçilmez eşyalarını, dinlediği CDleri ya da okunmasından keyif aldığı kitapları yanınızda taşıdığınız zaman yalnızca birkaç parça eşya daha taşımız olursunuz. Bu eşyaları taşımak ise size bütün tatiliniz boyunca fazladan huzur ve rahatlık sağlar.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı