World Of Warcraft Classic Hakkında

Oyunun bu özgün reenkarnasyonu ile Blizzard Entertainment’ın dünyaca tanınmış kişi devasa çok oyunculu online rol yapma oyunun ilk dönemlerine, Onyxia’nın Duskwallow Marsh’taki ininden terör estirdiği, Stranglethorn Vale’e yalnız gitmeye yalnızca en cesaretli veyahut en tecrübesizlerin cesaret edebildiği, Leeroy Jenkins’in Upper Blackrock Spire’daki gereksiz gözü pekliğiyle bir internet sansasyonuna dönüştüğü günlere gideceğiz.

Blizzard World of Warcraft Classic‘te özgün WoW’un en gösterişli sürümlerinden biri olan ve 22 Ağustos 2006 seneninde yayınlanan Drums of War aktüellemesini (1.12.0) yine yaparak oyuncuların beğenisine sunuyor. Tüm abonelere fiyatsız olan World of Warcraft Classic, oyunseverlere WoW’un ilk günlerine damgasını vuran Molten Core’a yapılan 40 kişilik raid’ler, Tarren Mill’de gün boyu süren PvP savaşları ve tüm sunucunun güçlerini birleştirerek Ahn’Qiraj geçitlerini açmak için verdiği mücadele gibi unutulmaz tecrübeleri yeniden keşfetme fırsatı verecek.

“2004 seneninde World of Warcraft’ı geliştirmek ve yayınlamak bizler için oldukça zorlu bir tecrübeydi,” diyen Blizzard Entertainment Başkanı J. Allen Brack, sözlerine şöyle devam etti, “Test2 sürecinin ilk evrelerinde devasa bir kasırga veri merkezlerimizden birinin çatısını uçurdu. Ne mutlu ki milyonlarca insanın desteği sayesinde olanaksız gibi görünen bu süreçleri atlatmayı muvaffak olduk.”

Brack duygularını, “Oyuncularımızın birçoğu gibi Blizzard’daki herkes de Azeroth evrenini orada yaşayan ve onun için savaşan kahramanların gözlerinden tecrübelemenin verdiği heyecanla yoluna devam etti. Aynı anda hem büyüleyici hem de ölümcül bir diyar olan Azeroth, özellikle WoW’un ilk günlerinde bu özelliklerini fazlasıyla hissettiriyordu zira oyuncular bu gizemli dünyanın sırlarını daha yeni yeni keşfediyor, tekinsiz zindanları ve patikalarına ilk defa adım atıyorlardı. Bu süreç zarfında da oyunu ara vermeden geliştirmeye devam ederken bu boyutta bir oyunu sunucularda barındırmanın getirdiği teknik meselelerle baş etmeye çalışan ekiplere destek veriyorlardı.

Oyunun ilk dönemlerinde bu yaşadıklarımızın Blizzard için ehemmiyeti çok büyük. Bu süreçte hem oyun geliştiren ve yayınlayan bir şirket olarak çok şey öğrendik hem de onlara sahip olmaktan dolayı gurur duyduğumuz olağandışı oyuncularımızla daha da kenetlendik. World of Warcraft Classic tecrübesi bugün bildiğimiz manadaki Azeroth’tan çok değişik bir tecrübe olsa da temsil ettiği şeyler paha biçilmez. Bu tehlikeli, zorlu fakat bir o kadar da bonkör diyarı hem daha önceki hem de aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz,” şeklinde dile getirdi.

World of Warcraft Classic’in son dokunuşlarını hep beraber yapabilmek için Blizzard, halihazırda aktif aboneliği olan oyuncuları 15 Mayıs’ta başlayacak olan kapalı beta testine çağrı ediyor. Önümüzdeki aylarda tasarılanan testlere çok daha fazla oyuncunun katılabilmesi için çalışmalar halihazırda devam etmekte.

15. YILDÖNÜMÜ OYUN İÇİ KUTLAMALARI VE COLLECTOR’S EDİTİON

Önümüzdeki dönemde Blizzard, World of Warcraft: Battle for Azeroth‘ta oyunun 15. yıldönümünü kutlamak hesabına bir dizi oyun içi etkinlik tasarılıyor. Bunların ilkinde oyuncular, oyunda bulunan Raid Finder aracılığıyla erişebilecekleri 25 kişilik bir raid’e çıkacaklar ve oyunun tarihindeki en unutulmaz boss’lardan bazılarıyla karşı karşıya gelecekler. Bu epik mücadelede zafer kazanan oyuncular kadim Dragon Aspect Deathwing the Destroyer’ın korkunç görüntüsünden esinlenerek tasarlanmış Obsidian Worldbreaker bineğini kazanacaklar.

Blizzard bu özel oyunun ziyadesiyle hakkını verebilmek isteyenler için bugün bakımından World of Warcraft 15th Anniversary Collector’s Edition’ın (World of Warcraft 15. Yıldönümü Koleksiyon Sürümü) 8 Ekim’de piyasada olacağını duyurdu. Oyunun bu çok özel sürümü, 30 günlük World of Warcraft aboneliğinin yanı sıra Ragnaros the Firelord’un heybetli koleksiyon figürü, Onyxia, Broodmother of the Black Dragonflight’ın suretini barındıran bir rozet (pin), Azeroth haritasıyla kaplı bir mousepad, Azeroth’un geçmişini tasvir eden bir düzine çizim ve Alabaster Stormtalon ile Alabaster Thunderwing bineklerini içerecek. 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı