Yanardağ Sörfü ”Volcano Surfing”

Bazılarımızın içindeki adrenalini bastırması bir yana, bazılarımızın ise tam anlamıyla adrenalin tutkunu olup nefes kesen maceralara atılmasını sağlar. Birçok kişinin cesaret edemediği ekstrem sporlardan biri olan Volkan Kayağına diğer adıyla yanardağ Sörfüne bi göz atalım

yanardağ sörfünün asıl adı ”Volcano Surfing”dir. Bu tehlikeli spor adında da anladığımız gibi, aktif bir yanardağdan aşağıya özel bir board ya da kızak yardımıyla sörf yapılarak gerçekleştirilir. 2005 yılında, Avustralyalı Darryn Webb tarafından başlatılan bu çılgınlık, 12 yıldır Orta Amerika ülkesi Nikaragua‘nın en küçük yanardağı olan Cerro Negro da sevenleriyle buluşmaktadır 80 km hızla 725 metre kaymak için Cerro Negro Dağı’nın eteklerine gelen çılgın sporcular harika bir manzara ile de keyiflerine keyif katmakta.En son 1999 yılında patlayan bu aktif yanardağdan kaymak herkesin hayatında deneyimlemesi gereken, adrenalin dolu bir anı olarak görülmektedir.

Yanardağ sörfünü yapabilmek için koruyucu tulumlar, kasklar, dizlikler ve özel yapım kontrplak sörf tahtalardan birine sahip olmanız gerekir.Tüm bu ekipmanı aldıktan sonra,  Nikaragua’ya gidip kısa bir eğitimden geçerek iniş yapmaya hazırsınız demektir. Her yıl  Nikaragua‘nın en küçük yanardağı Cerro Negro da düzenlenen yarışmaya katılarak asla unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright 2018, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı